Hakkımızda

Mentor; 06.08.2004 tarihinde Hulki ÖZCAN (Bilg.Y.Müh.) ve Ahmet KÖKSAL (Y.Mimar) tarafından, Proje Yönetimi danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermek amacı ile İstanbul’da kurulmuştur.

Önceleri, kurucu ortaklarının uzmanlık alanları olan IT ve İnşaat Proje Yönetimi alanlarında faaliyet gösteren Mentor, daha sonra genişleyen kadrosu ile sektör bağımsız tüm projelerde benzer hizmetleri vermeye başlamıştır.

Bugün; Kurumsal Proje Yönetimi danışmanlık hizmetleri ile kurumların Proje Yönetimi süreçlerine kavuşması, Proje Yönetim Ofisleri kurulması, Portföy Yönetimi ve Program Yönetimi süreçlerinin uygulanması, hem de bu konularda kurumlara özel kurumsal eğitimler ve genel katılıma açık eğitimler verilmesi ve sektör bağımsız tüm kurumların projelerinin yönetim danışmanlığının verilmesi konusunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Mentor Proje Yönetimi, Amerikan ulusal standartı olarak kabul edilmiş; Project Management Institute (PMI) ve PMBOK® Klavuzu standartlarını baz alan, çeşitli sektörlerdeki deneyimlerle boyutlanan proje yönetim danışmanlığı, proje yönetimi ve eğitim hizmetlerini vermektedir. Proje Yönetimi ile çok yakından ilişkili olan IT Yönetimi ve Kalite Yönetimi konularında da danışmanlık ve eğitimler vermektedir.

Vizyon: Tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarının gerçekleştirdikleri “projeleri”, uluslararası bilgi birikimi ve metodolojinin ışığında, daha şeffaf, daha etkin, daha yüksek performanslı, daha sorgulanır ve daha başarılı yapmalarını sağlamaktır.

Misyon: Mevcut proje yönetim paradigmalarını ortadan kaldırarak, yerine profesyonel deneyimle bütünleşmiş uluslararası bilgi birikimi ve metodolojiyi koymak,

Proje bazlı çalışma kültürünü kurum bünyesine adapte etmek,

Projelerle yönetimin kurum kültüründe benimsenmesini sağlamak,

Bu misyon doğrultusunda danışmanlık ve mentorluk yapmak, eğitimler vermektir.

PMI tarafından “The Registered Global Education Provider (R.E.P.)” ve “The Registered Consultancy Provider(R.C.P.)” ünvanı ile akredite edilmiş olan Mentor Proje Yönetimi, uzun yıllara dayanan akademik birikime ve uygulama deneyimine sahip, profesyonel sertifikalı Project Management Professional (PMP®) danışman ve eğitmenleri ile hizmet vermektedir.

• PMI, Project Management Institute, Inc.’in markalarındandır.
PMBOK® Kılavuzu, Project Management Institute, Inc’in tescilli bir markasıdır.
• Proje Yönetimi Uzmanı (PMP) ®, Project Management Institute, Inc.’in tescilli bir markasıdır.
• Sertifikalı Proje Yöneticisi Yardımcısı (CAPM) ®, Project Management Institute, Inc.’in tescilli bir markasıdır.

“PMI Kayıtlı Eğitim Sağlayıcı logosu Project Management Institute, Inc’in tescilli markasıdır”

“PMI Kayıtlı Eğitim Sağlayıcı logosu Project Management Institute, Inc’in tescilli markasıdır”

Mentor Proje Yönetimi, 2003 yılında başlattığı Proje Yönetimi seminer ve sertifika programlarını, kurumlara özel veya bireysel katılımlara açık olarak gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda bugüne kadar 40.000 adamgün büyüklüğünde eğitimler vermiştir.

Firmamız, 2006 yılında ABD Carnegie Mellon Universitesi Software Engineering Institute (SEI®) tarafından, ülkemizin de içinde yer aldığı coğrafyada, ilk ve tek official partner ünvanı alarak, CMMI® konusunda resmi eğitim, danışmanlık ve denetleme hizmetleri vermeye başlamıştır.

2006 yılından beri, KOSGEB Danışman Kişi/Kuruluş Tedarikçi Veri Tabanında ve KOSGEB Eğitim Kuruluşları Tedarikçi Veri Tabanında yer almaktadır.

Mentor, ülkemizin önde gelen kurumlarıyla partnerlik yapmaktadır;

  • MACE Group, İngiltere
  • Combiance Projektmanagement, Hollanda
  • Sicura Consulting, GMBH, Avusturya